Близько 67,0 млн. грн. виділить держава на ремонт бердичівських доріг

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Близько 67,0 млн. грн. виділить держава на ремонт бердичівських доріг

Не так давно міський голова Василь Мазур інформував про те, що містом проводиться спільна робота з Житомирською ОДА з включення ряду бердичівських вулиць до переліку доріг, ремонт яких фінансуватиметься за рахунок державного дорожнього фонду. І ось на останньому засіданні виконавчого комітету заступник міського голови Сергій Онофрійчук озвучив проєкт рішення про передачу функцій замовника будівництва: замовником, організатором тендерів, а також замовником технічного нагляду і відповідальним за якість робіт та за використання коштів,зокрема, по вулицям Богданівській і Білопільській виступатиме департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА. До області місто передасть проєктну документацію по цим двом вулицям, документація щодо решти доріг знаходиться в облдержадміністрації ще з минулого року.

Які ж вулиці Бердичева увійшли до вищезазначеного переліку? По-перше, три, так звані, перехідні: Олімпійська, Житомирська та Вінницька. Вони були включені до минулорічного переліку, по ним укладені відповідні угоди, проведені тендери, але ремонт так і не відбувся. Вартість робіт по Житомирській складатиме близько 10,7 млн. грн., по Вінницькій – 5,6 млн. грн. Загальна сума з урахуванням Олімпійської становитиме 18,2 млн. грн. Співфінансування з міського бюджету дані проєкти не вимагатимуть – кошти суто державні.

Окрім «перехідних», до переліку доріг, ремонт яких у 2020-му році відбуватиметься за рахунок державного дорожнього фонду, включені наступні об’єкти:

  • Вул. Варварівська (вартість робіт – 1,915 млн. грн.);
  • Вул. Богданівська (відрізок від заправки до Білопільської, включаючи ремонт покриття мосту. Вартість робіт – 11,8 млн. грн.);
  • Вул. Білопільська (від перетину з Богданівською до пішохідного мосту, з облаштуванням тротуару з лівого боку. Вартість робіт – 11,7 млн. грн.);
  • Шляхопровід по вул. Житомирській (вартість робіт – 27,2 млн. грн.).

Цьогоріч, згідно чинного законодавства, інформував Сергій Онофрійчук, у випадку виділення коштів з державного дорожнього фонду на ремонт доріг комунальної власності, місто має забезпечити співфінансування у розмірі до 10 %. Тобто, у випадку з чотирма вищезазначеними об’єктами, загальна вартість робіт по яким складає 52,5 млн. грн., держава виділить 48, 5 млн., міський бюджет – 4,1 млн. грн.. Невеличка, але приємна деталь: у зв’язку з тим, що вул. Білопільська – транзитна, плюс на ній розташована базова школа, співфінансування по ній (а це мало б бути близько 1,0 млн. грн.) не вимагатиметься.

Отже, у 2020-му році, за планом, держава вкладе у бердичівські дороги майже 67,0 млн. грн. Велика заслуга у цьому, зі слів міського голови Василя Мазура, особисто голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, його заступників та керівників департаментів й управлінь, котрі з розумінням поставилися до проблем Бердичева.

Останні новини