У міському Палаці культури відзначили День людей з обмеженими можливостями (фото)

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
У міському Палаці культури відзначили День людей з обмеженими можливостями (фото)

Справедлива шана суспільства, нагадування про обов’язок одних частіше замислюватися над дуже непростою долею інших, над тим, що ті інші потребують постійної допомоги й підтримки… І надалі залишатися прикладом людських можливостей, непохитної волі та сили духу зичили у міському Палаці культури присутнім у залі містянам з інвалідністю. 

Хто з людей не мріє про те, аби жити гарно і щасливо? Але у кожного – своя доля: життя багате на проблеми, труднощі й негаразди, і як же ж важко розв’язувати їх самотужки. Кому, як не присутнім у залі, про це знати?.. На переконання міського голови Василя Мазура, дуже важливо, аби у часи таких труднощів поруч із людьми з обмеженими можливостями були вірні союзники, готові допомогти – гідні, з доброю душею, порядні, сердечні, правильно свого часу виховані батьками. Саме таких людей поряд зичив головним винуватцям дійства Василь Мазур, а ще – щоби збувалися мрії. Він низько вклоняється цим мужнім людям, зазначив, і вірить у те, що характерна для їхнього товариства неповторна атмосфера оптимізму, віри й добра, неодмінно збережеться.

Вони теж вірять у краще, запевняє голова місцевого осередку УТОС Ніла Філімончук. Вірять, не дивлячись на те, що часто не можуть дозволити собі повноцінно пролікуватися. Окрім віри, зазначає, є люди, котрі реально підтримують – і коштами, і продуктами харчування, і теплим словом. У числі таких небайдужих Ніла Філімончук, у першу чергу, назвала міського голову Василя Мазура, виконавчий комітет, депутатів міської ради.

Неможливо не дивуватися вмінню та бажанню створювати цю атмосферу, зазначають у місті, здається, багатьом здоровим та міцним вартувало би повчитися у тих, чиї можливості обмежені, толерантності, стійкості, вмінню не пасувати перед обставинами. Повчитися у представників «Навчально-реабілітаційного центру для неповносправних дітей «Насіння Надії» (керівник – Анастасія Вігінська), територіальної первинної організації УТОС (керівник – Ніла Філімончук), КУ «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» (керівник – Тетяна Осадчук), Бердичівського Союзу інвалідів (керівник – Ніна Ковальчук), територіальної первинної організації УТОГ (керівник – Жанна Білоус). Турбота та захист самотніх і знедолених містян, вчасна та якісна допомога їм – завдання міського терцентру соціального обслуговування та надання соціальних послуг, очолюваного Тамарою Каверіною, забезпеченням соціально-правового захисту ветеранів займається міська організація ветеранів та особисто її голова Сергій Желєзняк. Володимир Борчан, котрий стоїть на чолі організації інвалідів війни та Збройних Сил, опікується питаннями пенсійного забезпечення, соціально-матеріальних умов та рівня життя своїх підопічних. Медико-соціальна реабілітація дітей з інвалідністю передбачає не лише поліпшення фізичного здоров’я, а й допомогу адаптуватися до життя у суспільстві, стати його повноцінними членами – цю місію свого часу взяли на себе у Центрі ранньої медико-соціальної реабілітації «Промінчик» та його директор Тимофій Клим. А Юрій Яремчук – керівник ГО інвалідів-візочників «Стимул» – скеровує діяльність свою та свого активу на згуртованість родин, соціальну-побутову реабілітацію та інтеграцію до соціуму більше ста бердичівлян з вадами опорно-рухового апарату. Усі вони – й організатори, і господарники, і менеджери, і просвітителі, і сіячі добра й любові. Відповісти на їхнє прагнення жити повноцінним життям, переконані у Бердичеві, суспільство має тією самою любов’ю, милосердям, співпереживанням, розумінням і добром.  

Останні новини