У місті відбулася церемонія нагородження «Кращий разумковець-2019» (фото)

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
У місті відбулася церемонія нагородження «Кращий разумковець-2019» (фото)

Талановитих та яскравих зірочок-вихованців, натхненних своєю справою педагогів, активних і небайдужих батьків, представників міської влади, зрештою, усіх присутніх у залі міського Палацу культури вітали днями на щорічній церемонії нагородження «Кращий разумковець-2019». Рівно 10 років минуло відтоді, як у місті вирішили об’єднати в один заклад місцевий центр науково-технічної творчості учнівської молоді, екологічний центр виховання дітей та юнацтва та Будинок дитячої творчості ім. О. Разумкова. Новоствореному Центру позашкільної освіти ім. Разумкова судилося стати потужним творчим осередком досягнень, перемог, змін, інновацій.

Понад 2 000 вихованців, 44 гуртки, злагоджена команда «довірених осіб суспільства» – педагогів-наставників… Мешканці Центру – дорослі й малі – заявляють: у житті кожного настає такий момент, коли доля дає шанс, мовляв, доведи, на що здатен. Вони не стомлюються доводити, прагнучи не стояти на місці, а творити, творити, і ось наприкінці року приходить той самий зоряний час, коли місто милується юною й зрілою красою на сцені, тішиться своєю причетністю до прекрасного, пишається тим, що є рідним для цієї строкатої когорти обдарованостей.

За власним зізнанням, має за честь стояти на одній сцені з цими людьми перший заступник Бердичівського міського голови Роман Левицький. Передаючи ювілярам вітання від Василя Мазура та подарунок – багатофункціональний пристрій, посадовець, з-поміж іншого, побажав не зупинятися на вже існуючих успіхах, натхненно працювати, ставити амбітні цілі й досягати тих. Аби разумковці й надалі вкладали всю свою душу й енергію у спільну справу, за якою Бердичів знатимуть і в Україні, і в світі.

Ледь не з десяток номінацій, назви яких говорять самі за себе… Об’єднувати людей – то вже сам по собі унікальний дар, «Об’єднувати творчістю» – дар, що ним вправно розпоряджаються педагоги Маріанна Андрейчик, Олена Вялова, Валентина Ратушинська, Оксана Рощенюк. «Сузір’я талантів» – що може світити яскравіше? Так, як роблять це Анна Філімончук, Петро Петрук, Аріна Лохман, Андрій Созонюк та Божена Вознюк?.. Зрозуміло, що «Вершину майстерності» підкорити під силу не всім. Не всім, але не керівникам гуртків  Олені Вяловій, Тетяні Мельник та Ніні Ваховській. Вони – на особливому рахунку, ті з викладачів, котрим вдається перетворити дитячу любов до творчості на майбутню професію своїх вихованців. Такий успішний «Старт у майбутнє» дали багатьом юним разумковцям Валентина Ратушинська, Борис Смичок, Олена Сальнікова.

У ЦПО ім. Разумкова твердо переконані у тому, що головним творцем успіху є сам учень, справа педагогів – допомогти впевнено увійти тому у самостійне життя. Увійти, вже озброєним знаннями про цінність правильного вибору та про безмежність кольорів життєвої палітри. Свого часу бути всебічно здоровими, успішними, соціально адаптованими, конкурентоспроможними та глибокими духовно вчили у Центрі Дарію Назимчук, Анастасію Шиманську, Захара Давиденка та Богдана Нестеровського. І ось, будь-ласка: опера, радіо, легендарні циркові арени у Швейцарії та Америці.  

10 років тому очолити Центр позашкілля довірили Олені Боровській. Сьогодні у колективі її називають автором їхнього успіху, стратегом, педагогом-новатором, в котрому все вищеозначене вдало переплітається з організаторськими та менеджерськими якостями. «Місія бути кращим директором», думається, у даному випадку виступає не лише як назва номінації, але й як думка всередині закладу. Самій же пані Олені, з власних слів, насамперед, приємно бачити переповнену залу. Чого вартий як сила один керівник, запитує? І відповідає: нічого – лише у колі злагодженої команди профі, якою і є команда бердичівського Центру позашкілля. Вона особливо щаслива з того, що у закладі постійно галасливо, постійно лунає сміх і живе творчість. Та хіба з такими дітьми можна не творити?.. Лише той, хто досягав командних успіхів, знає, скільки людей той успіх будували. Зі слів Олени Боровської, у випадку ЦПО ім. Разумкова, це і діти, і педагоги, звісно, батьки, а також численні друзі закладу. Серед них, зазначила, і міська влада та особисто Василь Мазур як керівник, котрий не лише у курсі проблем та потреб Центру, а й робить за максимумом можливого, аби їх розв’язати та задовольнити. Так, зокрема, головне приміщення на Вінницькій, отримало новий дах, екологічне відділення на Ботанічній – нове опалення, науково-технічне на Європейській – нові 22 вікна. А далі… Далі буде, сподівається директорка Центру.

Вони називають свій Центр деревом життя, повним сили й мудрості. У ньому – молодість та зрілість, у ньому – єдність почуттів, смаків та доль. В його стінах панує дух творчості, співдружності, співпраці, взаєморозуміння та підтримки. І яким би не був прийдешній день, заявляють, вони мають прожити його як справжні українці – у світі, де сльози й біди залишаться позаду, де люди будуть добрішими, де збуватимуться мрії, процвітатиме краса й творчість, а мир остаточно й назавжди переможе війну.

Останні новини