«М-Формація» на своє 3-річчя відкрила туристично-інформаційний центр та повеселилася від душі (фото)

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
«М-Формація» на своє 3-річчя відкрила туристично-інформаційний центр та повеселилася від душі (фото)

Свій 3-й день народження відсвяткували у молодіжному центрі «М-Формація». Почали з того, що повідомили: відтепер вони – у числі тих, хто займатиметься промоцією Бердичева. Міський голова Василь Мазур та його перший заступник Роман Левицький урочисто перерізали стрічку на вході до нового дітища «М-Формації» – туристично-інформаційного центру (ТІЦ). Наразі його послуги, інформують у закладі, намагатимуться охопити кілька напрямків: інформаційно-рекламний, торговельний та виставковий. Планується, що у ТІЦ від «М-Формації», з-поміж іншого, можна буде отримати інформаційно-консультативну допомогу, послуги з розміщення туристів, придбати сувеніри від місцевих майстрів та різного роду туристичну продукцію тощо. Тут ви дізнаєтеся про місця відпочинку та туристичні маршрути, а також все про місцеві цікавинки, що стосуються бердичівлян, історії міста то його культури.

А далі після відкриття було свято – та й яке!.. Власне, таке, як завжди – без зайвого формалізму (з такою молоддю просто не виходить сипати «штампами»), невимушено, з вигуками, коли ну дуже хочеться вигукнути, з промовами, коли ну дуже хочеться щось сказати. Співали, не стримували сміху та сліз, торкалися тем дуже серйозних, зізнавалися й зізнавалися у любові…

Щодо серйозного, то у цих стінах люблять згадувати Черчилля, котрий одного разу запитав, мовляв, а де витрати на культуру… Йому відповіли: війна ж, на що Черчилль відрізав: «Заради чого ж тоді воюємо?»… Сьогодні в Україні – непрості часи, і коли хтось говорить про «геноцид бібліотек», то у Бердичеві реагують: заявлене свого часу Василем Мазуром «Жодна бібліотека не буде закрита!» працює й до сьогодні. І як працює!..

За три роки «М-Формація», без жодних перебільшень, встигла перетворитися на справжній бренд. Роботою центру цікавляться від Національної парламентської і обласних наукових бібліотек до міських та районних книгозбірень і громадських організацій з усієї країни. До Бердичева їздять навчатися, запрошують навчати до себе. Разом із тим професійне зростання – один із пріоритетів, визначених директоркою міської бібліосистеми і керівницею «М-Формації» Тетяною Кущук. Бути потрібними громаді – ще один, найголовніший, пріоритет. А задля цього, переконані у центрі, вони мають бути сучасними, цікавими, креативними, небайдужими, відповідальними, людяними. І, без сумніву, фахівцями-професіоналами.     

Але це те, що стосується справ повсякденних, а що ж свято?.. Згадати й подякувати кожному, хто був причетний до «м-формаційного» життя, – один з їхніх принципів. Коли планували захід, молодь так і заявила: все зробимо самі – ми хочемо зізнатися усім нашим друзям у любові. Одним із перших таких героїв став Денис Буглак – один із перших, хто повірив в «М-Формацію» та щирість намірів її ватажків. Енергійний та збитошний, аж ніяк не відмінник у школі, але відповідальний, за словом до кишені не лізе, але надзвичайно відданий «м-формаційній» спільноті. Він з’явився тут десь класі у 8-му, нині вже працює, а третю річницю центру зустрів у новому статусі – президента Молодіжної ради «М-Формації».   

Окремо відзначили «м-форматори» і тих, хто нині веде їх усіма цікавинками життя: Інну Куліш, Жанну Ільїну, Влада Доробалюка, Валентину Бойко, Анастасію Головню. В «М-Формації» не приховують: так сталося, що їхні «перші діти» – юнаки та дівчата – залишили особливий слід у душах. Сьогодні вони – студенти престижних вишів, і думалося, що таких вже не буде. І як же ж класно було, як тоді, вперше, переживати неймовірне захоплення, бачачи на сцені вже іншу, але таку само неповторну і талановиту молодь. Розкуту, вільну, щиру до мурашок по шкірі і, насправді, круту.

У неї завжди горять очі, сяє посмішка і руки жестикулюють, куди там італійцям… У союзі з Василем Мазуром їй вдалося у сірих та холодних залах створити сонячний простір і наповнити його молодечою свіжістю, вітром змін, енергією та волею. Вдалося довести його потрібність та спроможність. Вона зуміла оселити поруч та подружити між собою покоління Книги і покоління Ґаджетів, які, маючи одне спільне коріння – бердичівське – віддано працюють на громаду міста. Цілий «іменинницький» мішок теплих слів висипали головні винуватці дійства на Тетяну Кущук. Для них вона – Серце «М-Формації». Серце, що сміється. Сама ж директорка зізнається: своєму дітищу вона віддає більшу частину себе. Та що вже там – мало не всю. І вважає, що це природньо й правильно. Власне, по-іншому навряд чи вийде. Головне цього дня для неї, підсумовує, було відчути щирість своїх «підопічних». Вона відчула сповна, і дякує за це.

Він не брав слова до останнього – міський голова… Хотів, каже, відчути «М-Формацію» – її ритм, биття її серця, світло посмішок. А поки відчував, пригадав свій знаковий візит до тієї самої холодної сірої зали. Він декларував молоді прийдешні зміни і уважно споглядав на реакцію. Реакція була різною: у когось загорілися очі, хтось не приховував невіри, мовляв, все відомо наперед – поговорили, розбіглися й забули. Не зникла невіра, коли розпочали масштабний ремонт: твердження про «черговий кабак» змагалися на швидкість з твердженнями про «черговий магазин». А що – шматок-то й справді ласий. Василь Мазур не приховує, що пишається тим, що свого часу відчув: молодіжний простір має бути саме зараз, саме у цьому місці і саме з цим керівником. І сьогодні, коли «М-Формація» потужно заявила про себе, він щасливий за себе, за її представників, за Бердичів і за Україну – мають бо ж таку молодь.

А у центрі тим часом заявляють: «М-Формація» чекає на кожного, хто готовий прагнути і творити в ім’я славного Бердичева, в ім’я його майбутнього. І додають своє незмінне: «Щодня у нас все лише починається!»

Останні новини