День Збройних Сил України та Міжнародний День волонтерів у Бердичеві: «…аби все було «4-5-0»

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
День Збройних Сил України та Міжнародний День волонтерів у Бердичеві: «…аби все було «4-5-0»

Із вдячністю усім тим, хто забезпечує спокій та безпеку держави, щодня оберігаючи її зі зброєю у руках, учасникам бойових дій на сході України, ветеранам української армії, патріотам, котрі на волонтерських засадах всіляко допомагають воїнам-захисникам, у міському Палаці культури Бердичів урочисто відсвяткував День Збройних Сил України та Міжнародний День волонтерів. Вони – найбільша гордість України, заявляють у місті, віддано ж бо служать українському народові та гідно продовжують традиції попередніх поколінь захисників української держави. У час, коли триває битва за Україну, її військо – зміцніле, озброєне, у тому числі, безцінним бойовим досвідом і вірою у власні сили та у справедливу перемогу – демонструє мужність, відвагу, силу духу, істинний патріотизм. Сьогодні армія України по праву вважається однією з найсильніших в Європі.

Із початком бойових дій на сході, по всій країні почали утворюватися групи людей, які з особливою чіткістю усвідомлювали власну відповідальність за майбутнє України. Нерідко ризикуючи життям, вони взяли на себе благородну місію забезпечувати військо усім необхідним, і виконують її по сьогодні. Ім’я цим людям – волонтери. Українські волонтери – різного віку, статусу й статків –перераховують кошти, передають сплетені маскувальні сітки, ліки, амуніцію, паливно-мастильні матеріали, продукти харчування, тішать вояків листівками й солодощами – зрештою, допомагають тим, що може стати у нагоді оборонцям України.

Розпочату ними у 2014-му році справу, ще не закінчено, підкреслив на початку свого виступу начальник Бердичівського гарнізону Андраник Гаспарян. Сучасні Збройні Сили України, продовжив, є нащадками багатьох поколінь захисників української держави – козацької доби і січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та Галицької армії, Героїв Холодного Яру та Героїв Крут, бійців, котрі захищали країну від нацистських окупантів. Взагалі, день 6 грудня є більш ніж символічним, зазначив Андраник Гаспарян. Цього дня у 1919 році армія УНР здійснила свій 1-й Зимовий похід – успішну операцію у тилу 3-х ворожих армій. 6 грудня 1892 року народився Роман Дашкевич – майбутній генерал-хорунжий армії УНР, ім’я якого носить нині в\ч А-3091, що дислокується у Бердичеві. На його думку, українська армія стає сильнішою, продовжив начальник гарнізону, відчувається, що вона та її народ по-справжньому єдині. Присутнім воїнам та їхнім родинам подякували командири інших підрозділів гарнізону. При цьому зауважили, що 6 грудня перестає бути святом суто чоловічим і побажали, насамперед, аби все було, як прийнято казати у військових, «4-5-0».

6 грудня – то свято всенародне, зазначив у своїй вітальній промові міський голова Бердичева Василь Мазур. Якби не присутні у залі чоловіки й жінки, якби не їхні сім’ї, продовжив, навряд чи довелося б святкувати цей славний день. Тому, власне, на знак пошани і запропонував військовим говорити першими. Ну, а щодо його завдання як міського голови, щодо завдання всієї його команди, то це – створення всіх умов задля того, щоби до вояків «Бердичівської армії» ставилися у місті з величезною повагою. І не просто на словах, а на ділі.

За активну участь у громадському житті міста, сумлінне виконання службового обов’язку, професіоналізм, вагомий внесок у справу героїко-патріотичного виховання молоді та з нагоди 28-ї річниці створення Збройних Сил України Грамотами міської ради нагородили кращих військовослужбовців частин Бердичівського гарнізону. Славних бійців, котрі віддали своє життя за незалежну й успішну Україну, вшанували хвилиною мовчання.

Герої не вмирають, переконані у Бердичеві, не може бо вмерти той, хто смертю смерть поборов. Герої безсмертні, і безсмертний народ, який має таких синів і доньок. Приклад вояків української армії та українських волонтерів, їхня сила духу, відданість народові, енергія, вірять у місті, запалюватиме серця не одного покоління співвітчизників. Вірять бердичівляни і у те, що недалекий той час, коли закінчиться війна, і завдяки загальнонаціональній солідарності, примноженій мужністю та героїзмом наших воїнів, закінчиться вона перемогою України.

Останні новини