Громадськість міста вшанувала ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (фото)

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Громадськість міста вшанувала ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (фото)

33 роки тому, 14 грудня, було завершено будівництво укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС, і вже протягом 13 років в Україні цю дату відзначають як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тих, хто зробив все можливе й неможливе, аби смертельна радіація не розповзлася планетою, вшанували й у Бердичеві.

Вони, дійсно, врятували не лише Україну, а й увесь світ, нагадав присутнім на зібранні голова місцевої спілки ветеранів пожежної охорони, ліквідатор наслідків аварії на атомній станції у Чорнобилі Іван Осіпчук. Справжніми героями стали звичайні, здавалося б, люди різних професій – від пожежних та міліціонерів і до водіїв та медиків. Ветеран-пожежний виказав дяку усім у місті, хто опікується проблемами чорнобильців та підтримує їх.

Те, що нині бердичівляни, українці, люди у багатьох країнах дихають неотруєним радіацією повітрям, безумовно, заслуга чорнобильців, зазначив ініціатор будівництва пам’ятника ліквідаторам у Бердичеві Олександр Нехворовський. Не забуватимемо страшні події 1986-го, переконаний, не матимемо їх у майбутньому. Від імені всієї бердичівської громади землякам, котрі 33 роки тому дали бій радіації, подякував перший заступник Бердичівського міського голови Роман Левицький. У першу чергу, за те, що ризикували власним життям і здоров’ям заради життя та здоров’я мільйонів інших людей. За безприкладний героїзм – дяка й шана живим ліквідаторам та світла пам’ять загиблим.

Останні новини