Незавершене будівництво критого ринку

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Незавершене будівництво критого ринку

Ескізну пропозицію реконструкції незавершеного будівництва критого ринку, що на вул. Житомирській, 13, винесли на розгляд архітектурно-містобудівної ради. Контракт на розробку проєкту із замовником – ТОВ «Полісся-Продукт» – був укладений ще у 2017-му, інформували на початку презентації представники розробників, але для того, аби стартувати, необхідно було вирішити питання з водою, каналізацією, електроенергією тощо. У 2019-му вони отримали необхідні технічні умови від Обленерго, тож після реконструкції трансформаторів, власне, готові приступати до робіт.

Їхнім підприємством розроблено кілька варіантів будівництва приміщення, зазначили доповідачі – як у два поверхи, так і у три. Що мають на старті?.. Дуже щільну забудову у центрі міста, тож одразу одне з питань – транспортне обслуговування. Для того, аби можна було здійснювати завантаження, пропонується знести частину приміщення. Опрацьовано варіанти розташування рампи, місць для завантаження-вивантаження. На 2-й поверх (і у разі появи – на 3-й) продукцію доставлятимуть на ліфтах. Щодо місця для паркування авто, то воно, скоріш за все, розташується на вул. Чорновола.
Під однією з двоповерхових частин недобудови знаходиться підвал, інформували розробники: площа – близько 300 м², і є можливість використати його під потреби ринку, як і є змога поєднати сходами з 1-м поверхом. Щодо самого 1-го поверху, то варіантів його подальшої долі існує чимало, зауважили доповідачі, зокрема, є варіант перетворити поверх на бутікову зону. Чи взагалі весь віддати під торгівлю, а складські приміщення розташувати поверхом вище. Двоє додаткових сходів та два ліфти допоможуть дістатися до 2-го й 3-го поверхів маломобільним верствам населення. Є ідея дещо підняти рівень 1-го поверху, понизивши, відповідно, рівень підлоги (це, за задумом розробників, спростить доступ населення).

Як один із варіантів – 3-й поверх у передній частині ринку: у ньому (тут уже, як вважатиме за економічно доцільне замовник) можна розташувати дитячу ігрову зону, спортивний клуб і кафетерій.
Коли говорити про «зовнішність», розробники, з власних слів, намагатимуться надати будівлі сучасний вигляд. Для цього, зокрема, планують максимально використати скло, а також навісні вентильовані фасади та спокійні кольори. Цілком можливо, на щось цікаве перетворять частину даху – це, зауважують, створить певний образ центру міста. Жодних котелень, жодного твердого палива, жодного газу: опалювати планують за рахунок теплових насосів і тепла, що віддають холодильники. Екології і без того перевантаженого викидами центру, переконані фахівці, це піде лише не користь. Містобудівники ескізну пропозицію одноголосно підтримали.

Останні новини