На Парк ім. Шевченка чекають масштабні зміни

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
На Парк ім. Шевченка чекають масштабні зміни

Про зміни, що чекають на Парк ім. Шевченка, стало відомо на засіданні архітектурно-містобудівної ради. На її розгляд винесли проєкт капітального ремонту покриття тамтешніх доріжок і тротуарів. Вони не мають намірів чіпляти зони відпочинку, а прагнуть, насамперед, дещо модернізувати парк, одразу пояснила керівник фірми-розробниці, у презентованій нею пропозиції, додала, були враховані побажання, висловлені на громадських слуханнях.
Вхід до парку з боку вул. Шевченка… На місці, де колись існувало кладовище, розробники пропонують облаштувати «Парк сакури». Бачиться він як своєрідний простір для прогулянок, без лавок, зате з можливими фотозонами на фоні живописної у майбутньому місцевини. Існуючий нині майданчик можна використати під скейт-парк. Сезонний ігровий майданчик із лебедями видозмінювати не планують, щодо другої ігрової зони, то її, можливо, дещо оновлять, розширивши при цьому спортивний майданчик.

Зі слів доповідачки, паркові доріжки здебільшого залишаться. Громадськість просила встановити фонтан – над цим проєктанти ще думатимуть: на запропонованій ділянці відсутні необхідні комунікації, можливо, фонтан буде змога встановити в іншому, більш підходящому, місці. На ділянці, сусідній з вул. Житомирською, розташована зелена зона. Є ідея облаштувати там мотузкове містечко (зазвичай, зауважила розробниця, такі користуються неабиякою популярністю серед дітвори). Існуючу там трансформаторну підстанцію можна огородити. На місці кіоска та майданчика з боку вул. Торгової пропонують облаштувати дитяче кафе.
Парк ім. Шевченка – сам по собі зелений, тож необхідності засаджувати його деревами розробники проєкту не бачать, віддаючи натомість перевагу кущам – самшиту чи спіреї. Щодо літнього амфітеатру та колишньої дискотеки, їх поки що не чіпатимуть. На місці існуючої вбиральні планують встановити нову – на 5 місць (2 – для чоловіків, 2 – для жінок, 1 – для маломобільних верств населення). Можливо, у перспективі, десь в іншому куточку парку, буде встановлено ще одну вбиральню, подібну до новозбудованої. Нині у паркових зелених зонах розташовані лавки: їхня довжина – 4 м, відстань між ними – 6-8 м. У планах – замінити їх на двометрові. Також передбачено покрити паркові доріжки плиткою. Площа – доволі пристойна, тож розробники пропонують покривати плиткою звичайною, сірою. Аби все не зливалося, по краях можна буде зробити «окантовку» червоним. Окрім того, у парку пропонують облаштувати велосипедну доріжку та додати світильники.

Про загальний кошторис даного проєкту говорити ще зарано, відповіла на одне з питань доповідачка: обсяг робіт великий, тож, скоріш за все, виконуватимуть їх почергово. Почати планують із благоустрою центральної частини. При розробці пропозиції ними, з-поміж іншого, враховувалася рельєфність території, зауважила розробниця: там, де існують відчутні перепади, зніматиметься асфальт та проводитиметься вирівнювання. На вході з боку Торгової, скоріш за все, залишиться невеличкий ухил.
На презентовану ескізну пропозицію члени ради відреагували одноголосним «за».

Останні новини