Меморіальне дійство зі вшанування пам’яті жертв голодоморів відбулося у Бердичеві (фото)

Поділитись:
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Меморіальне дійство зі вшанування пам’яті жертв голодоморів відбулося у Бердичеві (фото)

У Бердичеві, біля пам’ятника жертвам геноциду українського народу у 1932-33 рр., віддали шану невинно загиблим унаслідок навмисно влаштованого комуністичним режимом Голодомору та масового голоду у 1921-23 та у 1946-47 роках. Представники національно-патріотичного руху, селяни, інтелігенція, духовенство, нацменшини… Голод і тотальний терор з боку тодішньої влади відправили на той світ мільйони українців. Стихійні лиха, війни, соціально-політичні заворушення тощо – чимало надважких подій пережила за свою історію Україна, нагадали на заході, та на початку 30-х років ХХ сторіччя вона вперше зазнала невиданого за цинізмом і безжальністю цілеспрямованого масового вбивства своїх громадян страшним голодом. У жахливих муках вмирали ті, хто щедрий працею на щедрій землі міг нагодувати з пів світу.

За висновками фахівців, створений радянською владою Голодомор забрав життя майже 4,0 млн. українців, багато десятиліть ця тема знаходилася у СРСР під жорсткою забороною, пізніше понад 20 країн світу визнали Голодомор геноцидом українського народу. Будь-яка спроба донести правду про цей злочин могла коштувати довгих років у таборах ГУЛАГу, втім навіть мученицька смерть не страшила деяких людей у прагненні розповісти світу всю правду про злочин влади. Їх, зрештою, так і називали – «Люди Правди».

Відродження, відчуття сили й гідності, пронесених через біль і страждання – все це можливе лише тоді, коли люди у серці своєму не втратили історичної пам’яті, вважають організатори меморіального дійства. Визнаючи своїх співвітчизників жертвами голодоморів, українці не лише увічнюють пам’ять про загиблих, а й постають насправді державотворчою нацією – цивілізованою, гуманною, здатною до прозріння та спокути. Цей день, упевнені містяни, дає можливість бердичівлянам й усім українцям збагнути просту істину: людське життя – то найбільша у цьому світі цінність. Тож тим, хто пережив голод, – довгих років мирного й безбідного життя, а Україні – Господнього благословення на правильну та праведну дорогу.

Останні новини