Сайт м. Бердичева
Музей м. Бердичева
Музей історії міста Бердичева


Директор музею: Скавронський Павло Степанович
Адреса: 13300, Житомирська область, м.Бердичів, пл. Соборна 25,
Телефон (04143) 2-44-07,
е-mail: skavr_p@ukr.net


Основні завдання Музею історії міста Бердичева
Основними завданнями відділу є:
1) реалізація державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики;
2) забезпечення:
- вільного розвитку культурно-мистецьких процесів;
- доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина України;
3) сприяння:
- відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;
- захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників установ культури та охорони культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю;
- загальнонаціональній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного різноманітного продукту;
4) участь у розробленні та виконанні державних, регіональних та районних програм розвитку культури, охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики.

Нормативно правова основа Музею історії міста Бердичева
Музей історії міста Бердичева своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури України, розпорядженнями міського голови Бердичівської міської ради, наказами управління культури .

Історична довідка:
Ідея створення музею в Бердичеві виникла наприкінці 1925 року. У листопаді 1926 року відкрито соціально-історичний музей, а у 1928 році - заповідник, які увійшли в число найбільших музеїв України.
Значна заслуга у створенні заповідника належить першому директору, науковому керівнику Бердичівського соціально-історичного та економічного музею ім. Дзержинського і Всеукраїнського історико-культурного музею заповідника Теодосію Мовчанівському. Саме він запропонував використати будівлю колишнього монастиря Босих Кармелітів. Сприяли у роботі музею комітет в кількості 7 осіб та музейна рада, до складу якої входило 25 осіб. Дякуючи зусиллям працівників, збільшилась кількість експонатів, проведено ряд археологічних розвідок, основним напрямком роботи стало збереження книжкових зібрань в колишніх панських маєтках.
Політичні події кінця 20-30-х років негативно вплинули на діяльність музейних закладів. Музей–заповідник потребував негайного ремонту приміщень, створення сприятливих умов для збереження експонатів, збільшення кількості співробітників.
З 20 березня 1930 року директором призначено В.Височанського.
Під час другої світової війни, в роки окупації Бердичева, значну частину експонатів музею та заповідника було знищено, частково вивезено до Німеччини. Будівля монастиря Босих Кармелітів зазнала значних руйнувань.
З перших днів після визволення Бердичева музей почали відновлювати. 29 грудня 1944 року, після кропіткої роботи співробітників музею щодо зібрання та систематизації експонатів, музей було відкрито. На той час він складався з чотирьох відділів: археологічного, історичного, етнографічного та відділу Великої Вітчизняної війни.
Значну роботу у дослідженні рідного краю здійснював місцевий археолог – краєзнавець Г.Г. Богун.
Згідно з постановою про розширення обласних музеїв, експонати Бердичівського музею було передано в Житомирський краєзнавчий музей, і в 1954 році музей припинив свою діяльність.
5 жовтня 1984 року в місті відкрито краєзнавчий музей. Його очолила вчитель історії, колишній директор школи № 14 О.С. Блажкун. Для розміщення експозиції музею було виділено приміщення колишньої бібліотеки школи № 5. За час існування музею зібрано унікальну колекцію експонатів, яка періодично поновлювалася новими речами. Приміщення музею не відповідало санітарним умовам, а загальна площа не дозволяла повноцінно та на належному рівні розмістити експозиції.
За сприяння Бердичівського міського голови Василя Костянтиновича Мазура, музей історії міста Бердичева переведено в спеціально відреставроване приміщення на території кляштору Босих Кармелітів і урочисто відкрито 22 серпня 2003 року. У просторому двоповерховому приміщенні розмістились 7 експозиційних залів: етнографії, історії міста, ВВ війни, видатних людей краю, виставкова зала та дві зали, присвячені сьогоденню міста.
Музей історії міста Бердичева заслужено посідає одне з провідних місць в культурному та мистецькому житті міста. Працівниками музею постійно проводиться робота щодо збереження культурного спадку і вшанування своїх видатних земляків.
За останні роки виставковий фонд музею значно поповнився новими експонатами. У 2010 році відкрито дві музейні кімнати: музей освіти м.Бердичева та музей воїнів-інтернаціоналістів.
Тут постійно проводяться загальноміські заходи: тематичні, фото та мистецькі виставки, зустрічі з цікавими особистостями, концерти художніх колективів. Екскурсоводами музею проводиться екскурсійна робота не тільки залами а й містом, розроблено туристичні маршрути.
Про те, що заклад проводить активну діяльність, свідчать численні публікації в пресі, репортажі центральних і регіональних теле- і радіо каналів. У середньому щороку музей відвідує понад 20 тисяч мешканців міста та гостей Бердичева. Усе це відбувається завдяки постійній спрівпраці міської влади, дружнього колективу співробітників музею на чолі з директором Скавронським Павлом Степановичем.
ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ МУЗЕЮ ІСТОРІЇ МІСТА БЕРДИЧЕВА
В 2016 РОЦІ

В 2016 р. Музей історії міста Бердичева працював відповідно до вимог Конституції України, Законів України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», «Про охорону культурної спадщини», «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», «Про охорону праці», «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про зайнятість населення», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про колективні договори та угоди» та вимог «Кодексу законів про працю України», діючої Інструкції по обліку та зберіганню музейних предметів.
На протязі останнього 2016 року в Музеї поліпшилась матеріально-технічна база — було виконано поточні ремонти в залах виставковому, історії мистецтва, відомих постатей Бердичева.
Було придбано металеві труби круглого перерізу та встановлено їх на стінах під стелею залів історії мистецтва та постатей Бердичева для кріплення до них експонатів.
Проведено реконструкцію семи вітрин в залі постатей Бердичева та проводиться оновлення експозиції цього залу.
Фактично створено в 2016 році новий зал історії мистецтва Бердичева, де поміщено біографічні дані та фотознімки 60-ти митців, життя яких пов’язано з нашим містом (художників, музикантів, акторів, скульпторів, граверів, архітекторів, Заслужених працівників культури, Заслужених артистів) та виставлено в експозиції більше сотні нових музейних предметів (картин, малюнків, скульптур). Для естетичного оформлення експозиції було придбано рамки (21х30 см та 30х40 см).
Вівся облік музейних предметів у відповідності до діючих вимог нормативних документів. Було поповнено матеріально-технічну базу двома новими комп’ютерами, які приєднано до мережі Інтернат.
Влітку 2016 р. було почищено від ржі та пофарбовано металевий дах музею. На виконання такої роботи витрачено 20000 грн. бюджетних коштів
Проводилась робота по прибиранню навколишньої території під зовнішніми стінами музею та прилягаючої до музею території на берегах річки Гнилоп’ять.
Музей є бюджетною установою і фінансується з місцевого бюджету. На кінець 2016 р. кількість музейних предметів основного фонду становила 10040 одиниць. Усі експонати музею належать до Національного музейного фонду України. Загальна кількість відвідувачів за 2016 р. —15120 осіб. Проведено за рік 388 групових екскурсій. В музеї працює 17 штатних працівників. Загальна площа будівлі — 807 м2, в т.ч. використовується для експозиції 739 м2.
У виставковому залі Музею було організовано 12 виставок різноманітної тематики: живописних картин художників Бердичівської громадської організації «Вернісаж» під назвою «Жінка надихає» (до Міжнародного жіночого дня), фотовиставки до річниць Аварії на ЧАЕС членів громадської організації «Бердичівська фотографічна фундація», учнів та випускників Бердичівської художньої школи, викладачів Бердичівської художньої школи, всеукраїнську виставку Асоціації карикатуристів України. Було проведено персональні виставки художника Татаринцева В.І., майстра народної творчості, різьбяра по дереву Вахніцького О.В., майстра народної творчості, різьбяра по дереву Земнухова В.Г.
Працівниками музею написано та опубліковано за рік 96 наукових та науково-популярних публікацій в наукових та періодичних виданнях.
Музей є обов’язковим об’єктом для відвідування його організованими групами туристів, які з ранньої весни та до пізньої осені прямують з Києва та Чернігова до Вінниці — на шоу «Вінницькі фонтани». Організовано відвідують музей школи та навіть дитячі садки міста Бердичева та Бердичівського району. Частими відвідувачами музею є воїни 26-ї артилерійської бригади, яка дислокується у Бердичеві, та пацієнти Житомирського обласного госпіталю ветеранів війни та праці, який розташований у Бердичеві.


Контракт з директором музею історії міста Бердичева [157.63 Kb] (завантажень: 30)

Проект програми розвитку Музею історії міста Бердичева на 2017 рік [169.43 Kb] (завантажень: 16)

Проект програми розвитку Музею історії міста Бердичева на 2017-2021 рр. [201.75 Kb] (завантажень: 20)

Технічна база музею [99.13 Kb] (завантажень: 13)Фінансові звіти :


БАЛАНС на 1 квітня 2019 р. [314.49 Kb] (завантажень: 1)

ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма № 2м) за І квартал 2019 р. [322.75 Kb] (завантажень: 1)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2м ) на І квартал 2019 р. [463.57 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7м ) на 01 квітня 2019 р. [417.67 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про фінансові результати за І квартал 2019 року. [463.16 Kb] (завантажень: 0)


БАЛАНС на 1 січня 2019 р. [461.94 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2м) за 2018 р. [574.62 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2м ) за 2018 р. [644.5 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7м ) на 01 січня 2019 р. [531.71 Kb] (завантажень: 1)

ЗВІТ про фінансові результати за 2018 рік. [539.07 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про рух грошових коштів за 2018 рік. [418.44 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про власний капітал за 2018 рік. [180.87 Kb] (завантажень: 0)
БАЛАНС на 1 жовтня 2018 р. [1.17 Mb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2м) за 9 місяців 2018 р. [1.55 Mb] (завантажень: 1)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2м ) за 9 місяців 2018 р. [1.14 Mb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7м ) на 01 жовтня 2018 р. [1.44 Mb] (завантажень: 0)
БАЛАНС на 1 квітня 2018 р. [2.47 Mb] (завантажень: 1)

ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2д №2м) за І картал 2018 р. [2.69 Mb] (завантажень: 2)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2д, №4-2м ) за І картал 2018 р. [3.65 Mb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м ) на 01 квітня 2018 р. [3.64 Mb] (завантажень: 0)
БАЛАНС на 1 січня 2018 р. [61.96 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2д №2м) за 2017 р. [107.9 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2д, №4-2м ) за 2017 р. [136.09 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2д, №4-2м ) за 2017 р. [123.61 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м ) на 01 жовтня 2017 р. [104.83 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про рух грошових коштів за 2017 рік. [67.91 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про власний капітал за 2017 рік. [37.19 Kb] (завантажень: 0)
БАЛАНС на 1 жовтня 2017 р. [443.86 Kb] (завантажень: 1)

ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2д №2м) за ІІІ квартал 2017 р. [365.58 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2д, №4-2м ) за ІІІ квартал 2017 р. [417.76 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма №4-2д, №4-2м ) за ІІІ квартал 2017 р. [416.41 Kb] (завантажень: 0)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м ) на 01 жовтня 2017 р. [369.54 Kb] (завантажень: 0)
БАЛАНС на 1 липня 2017 р. [1.77 Mb] (завантажень: 3)
ЗВІТ про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2д №2м) за ІІ квартал 2017 р. [1.92 Mb] (завантажень: 4)
Довідка про дебіторську заборгованість за видатками на 1 січня 2017 року. [122.98 Kb] (завантажень: 3)

Довідка про підтведження залишків коштів загального та спеціального фондів державного або місцевих бюджетів на реєстраційних (спеціальних реєстраційних) рахунках станом на 1 січня 2017 року. [113.73 Kb] (завантажень: 3)

Довідка про підтведження залишків коштів на інших рахунках клієнтів Державної казначейської служби України станом на 1 січня 2017 року. [110.91 Kb] (завантажень: 3)

Реєстр про залишки коштів загального та спеціального фондів державного (місцевого) бюджету на реєстраційних (спеціальних реєстраційних), інших рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України, та поточних рахунках, відкритих в установах банків, станом на 1 січня 2017 року. [83.71 Kb] (завантажень: 3)

ЗВІТ про рух необоротних активів (форма №5) на 1 січня 2017 року. [108.95 Kb] (завантажень: 4)

ЗВІТ про рух матеріалів і продуктів харчування (форма №6) на 1 січня 2017 року. [118.55 Kb] (завантажень: 4)

ЗВІТ про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м ) на 01 січня 2017 р. [253.34 Kb] (завантажень: 3)
ЗВІТ про результати фінансової діяльності (форма №9д, №9м ) за 2016 р. [149.13 Kb] (завантажень: 3)

ЗВІТ про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (форма №4-3д, №4-3м ) за 2016 р. [270.36 Kb] (завантажень: 4)

ЗВІТ про надходження та використання інших надходжень спеціального фонду за ІІІ квартал 2016 р. [226.03 Kb] (завантажень: 5)

ЗВІТ про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень за ІІІ квартал 2016 р. [229.88 Kb] (завантажень: 6)

ЗВІТ про надходження і використання коштів загального фонду за ІІІ квартал 2016 р. [163.25 Kb] (завантажень: 4)

ЗВІТ про рух грошових коштів за 2016 рік. [144.81 Kb] (завантажень: 4)
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ЗА 2016 рік. [208.47 Kb] (завантажень: 4)
Річний план закупівель, що здійснюється без проведення процедур закупівель на 2016 рік [125.09 Kb] (завантажень: 6)
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.