Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Реалізація молодіжної і сімейної політики в місті
Реалізація молодіжної і сімейної політики в місті
Інформація для багатодітних сімей міста

Багатодітна сім´я - це сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує (згідно ст.1 Закону «Про охорону дитинства» зі змінами від 16.06.2011 року).
Дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше (Закон України «Про охорону дитинства»).
З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», ряду постанов Кабінету Міністрів України багатодітним сім’ям передбачені пільги.

Пільги багатодітним сім’ям:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м. на сім'ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м. на сім'ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.


Пільги дітям з багатодітних сімей:

1) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

2) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

3) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

4) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" .

5) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів.

Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї.


ПРО ПОРЯДОК ВИДАЧІ ПОСВІДЧЕНЬ БАГАТОДІТНОЇ РОДИНИ

Для оформлення посвідчення батьків і дітей з багатодітних сімей необхідно звернутися до управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердичівської міської ради за адресою: м.Бердичів, пл. Центральна 1, кім. 81 (ІV поверх міськвиконкому), тел. 2-71-07 та надати наступні документи:
• заяву про видачу посвідчень (форма 1);
• копії свідоцтв про народження дітей;
• копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі та місцем реєстрації;
• довідку про склад сім’ї (форма 3);
• копію свідоцтва про шлюб;
• довідку з місця навчання дитини, яка навчається у ВУЗі ( у разі досягнення дитиною повноліття (18 років) дія посвідчення може бути продовжена (максимально до 23-річного віку дитини), якщо дитина навчається на денній формі навчання в будь якому навчальному закладі за наявності відповідної довідки з навчального закладу, де повинна зазначатись дата закінчення дитиною навчального закладу);
• фотокартки батьків та дітей (дітей з 6 років) розміром 3х4 см. (фотокартка та копія паспорта батька надається лише в тому разі, якщо шлюб зареєстровано та в батька троє і більше дітей до 18 років);
• У разі реєстрації батьків за різним місцем проживання, довідки про те, що за місцем реєстрації одного з них посвідчення відповідним структурним підрозділом не видавалось;
• папка на зав’язках.

Документи подаються особисто батьками. Разом з копіями необхідно надавати оригінали документів для звірки.

Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї. Для подовження строку дії посвідчень до управління у справах сім’ї, молоді та спорту подаються документи, зазначені вище.

Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з 6 років за особистою заявою батьків (форма 2) та за наявності фотокартки дитини ( розмір фотокартки 3 х 4).

У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка. Для цього необхідно звернутися до структурного підрозділу, що видав дане посвідчення.

У разі пошкодження, втрати посвідчення або заміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі (згідно з переліком).

Про втрату посвідчення батьки або діти з багатодітної сім’ї, які досягли 14 років, обов’язково повідомляють структурний підрозділ, який його видав. У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім’ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації.

У разі закінчення терміну дії посвідчення, а також пошкоджені посвідчення повертаються структурному підрозділу, що його видав.

У разі народження 4 – ї (та більше) дитини батьки звертаються до структурного підрозділу, який видав посвідчення, з особистою заявою (форма 3) про внесення змін до посвідчення та подають наступні документи:
1. Заява
2. копія про народження дитини;
3. довідка про склад сім'ї ( за формою, затвердженою Міністерством праці та соціальної політики України від 22.07.2003 року № 301)


Для отримання посвідчень необхідно мати при собі паспорт. Посвідчення видаються тільки батькам.
Телефон для довідок: 2-71-07 ( управління у справах сімї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердичівської міської ради).

Зразки заяв для оформлення посвідчень батьків та дітей з багатодітної сімї
zrazki-zayav.pdf [60.76 Kb] (завантажень: 39)

Законом України «Про охорону дитинства» визначено, що діти з багатодітних сімей користуються правом безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
У зв'язку із тимчасовою відсутністю бланків посвідчень дитини з багатодітної сім’ї, що дають право на пільги відповідно до ст.13 Закону України «Про охорону дитинства», право на пільговий проїзд дітям з багатодітних сімей в м. Бердичеві надається на підставі наступних документів:
- довідки про склад сім’ї, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 № 204 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.09.2003 за № 709/8030);
- копії свідоцтва про народження дитини, завіреної печаткою управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердичівської міської ради (для дітей віком від 6 до 16 років);
- оригіналу документа, що посвідчує особу з фотокарткою (учнівський квиток – для дітей від 6 до 16 років; студентський квиток або паспорт – для дітей від 16 до 18 років).
За консультаціями щодо надання пільги на проїзд дітям з багатодітних сімей в м. Бердичеві на підставі вищезазначених документів звертатися за адресою: м. Бердичів, пл. Центральна,1, кім. 81. Тел.: 2-71-07.

Про порядок присвоєння почесного звання України "Мати-героїня"

Почесне звання України „Мати-героїня” у нашій державі було встановлено у 2005 році з метою посилення уваги до проблем народжуваності і зміцнення інституту сім’ї, відзначення кращих матерів, які забезпечують належні умови для всебічного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я і духовного розвитку. Це звання присвоюється жінкам – громадянкам незалежної України і є найвищою державною нагородою для багатодітних матерів.

Згідно з «Положенням про почесні звання України», затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року №476/2001 почесним званням України «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, за материнську самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

Подання про присвоєння почесних звань вносяться Президентові України Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, Конституційним Судом України, Верховним Судом України, Вищим арбітражним судом України, Генеральною прокуратурою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, а також Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України, творчими спілками, об’єднаннями громадян.

Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні, Київську, Севастопольську міські державні адміністрації.

Органи, яким надано право вносити подання про присвоєння почесних звань, надсилають на ім’я Президента України зазначене подання і нагородний лист установленого зразка. У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання.

Статтею 150 Сімейного кодексу України визначено обов’язки батьків, а саме:
1.Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2.Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3.Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної
середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Виходячи з вищевикладеного, багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно або знаходились в місцях позбавлення волі, а також без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо) виховувались в інтернатних закладах або знаходились під опікою, не мають підстав для порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

До розгляду питання про нагородження почесним званням України „Мати-героїня”, багатодітним матерям необхідно звернутися за місцем роботи (для працюючих) чи до виконавчого комітету за місцем реєстрації із заявою. Багатодітній матері необхідно також подати такі документи:
- клопотання від трудового колективу, організації про присвоєння почесного звання;
- протокол засідання, де порушується питання висунення кандидатури на присвоєння почесного звання;
- копію паспорта матері (1,2, 11 стор.) у 3-х екз.;
- копію ідентифікаційного коду матері;
- копії свідоцтв про народження дітей (у 2-х екз.);
- довідки про причини та обставини смерті дітей, якщо такий випадок має місце;
- характеристики на кожну дитину: для працюючих – з місця роботи, для учнів і студентів – з місця навчання, для непрацюючих і пенсіонерів – від дільничого чи з ЖЕКу по місцю проживання;
- підтвердження про здобуття дітьми освіти (диплом про закінчення навчального закладу або атестат про освіту (ксерокопії);
- характеристику на багатодітну матір (із зазначенням конкретних заслуг матері у вихованні дітей, трудової діяльності, освіти)
- довідки про відсутність засудженості матері та дітей;
- копію свідоцтва про медаль материнства (при наявності);
- ксерокопію свідоцтва про одруження;
- характеристику на чоловіка із зазначенням його трудової діяльності;
- довідку з ЖЕКу про склад сім'ї матері;
- копію трудової книжки матері;
- довідку з Пенсійного фонду про стаж роботи матері (у випадку, якщо кандидатка перебуває на пенсії);
- копії грамот, дипломів, інших документів, що підтверджують заслуги матері та дітей.

Повний пакет документів згідно з Законом України «Про звернення громадян» розглядається протягом місяця за місцем подання матеріалів.
На основі розглянутих документів органами місцевого самоврядування або за місцем роботи жінки складається нагородний лист установленого зразка. У ньому обов’язково вказуються дати народження дітей, назви закладів, у яких діти отримували освіту, дату та причину смерті дітей (у відповідних випадках), характеристика на кожну дитину відповідно поданих документів та особистий внесок матері у виховання дітей в сім»ї, а не в інтернатному закладі. Після розгляду кандидатури трудовий колектив або виконком міської ради приймає рішення про підтримку кандидатури чи відмову. У останньому випадку негативна відповідь повинна бути вмотивована. Після цього весь перелік документів, 3 екземпляри нагородного листа та рішення виконкому подаються до обласної державної адміністрації. Матеріали, представлені до нагородження голові ОДА, розглядаються спеціальною комісією колегіально. Після отримання висновку комісії, голова облдержадміністрації приймає рішення щодо порушення клопотання про представлення до нагородження перед Президентом України. Після розгляду відповідно встановленої процедури нагородні матеріали надсилаються до Адміністрації Президента України. Остаточне рішення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» приймається Указом Президента України і не має регламенту розгляду.

Всім жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” відповідно до Закону України „Про державні нагороди України” вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка, а також виплачується одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для отримання одноразової грошової винагороди жінка, якій присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа, подає до управління праці та соціального захисту населення (за місцем реєстрації зазначеної жінки) такі документи: заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати: через відділення поштового зв’язку або на особистий банківський рахунок; копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації; копію посвідчення про присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” (на даний час достатньо копії відповідного Указу Президента України).

Матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до восьмирічного віку, може встановлюватися пенсія за особливі заслуги як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законодавством, у розмірі від 20 до 25 відсотків (Закон України від 11.07. 2002 р. № 91-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»).

Відповідно до ст.7 Положення «Про Почесні звання України», затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 № 476/2001, присвоєння почесного звання посмертно не провадиться.

Крім того, у разі смерті нагородженої, якій, за життя після виходу Указу Президента, державну нагороду та документ про нагородження не вручено, державна нагорода та документ до неї передаються сім»ї нагородженої для зберігання як пам»ять (пункт 19 Порядку представлення до нагородження та вручення державних України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року №138). У зв»язку з цим, згідно інформації Адміністрації Президента України, чинне законодавство України не передбачає можливості виплати одноразової винагороди спадкоємцям жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати- героїня», але які не отримали вказану винагороду за життя.

Звіт
про роботу управління у справах сім’ї, молоді та спорту
за 9 місяців 2016 року

Молодіжна політика


Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту протягом 9 місяців 2016 року оформлено та видано 100 посвідчень батьків багатодітної сім'ї, 199 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та 75 посвідчень дитини з багатодітної сім'ї продовжено.
З метою оформлення пільг, видано довідки про статус багатодітних сімей для 91 сім’ї, які стали багатодітними у поточному році.
Здійснювався підбір дітей пільгових категорій на оздоровлення відповідно до виділених путівок. Загалом за путівками, виділеними управлінням сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, було направлено на оздоровлення 121 дитину пільгових категорій, що на 31 путівку більше, ніж у 2015 році.
          Відповідно до наказів Міністерства соціальної політики України про проведення оздоровчих тематичних змін «Артек збирає друзів» та «Нове життя нового прагне слова» управлінням молоді та спорту виконавчого комітету Бердичівської міської ради у березні 2019 року забезпечено направлення за рахунок бюджетних коштів на оздоровлення трьох дітей пільгових категорій до державного підприємства України „Міжнародний дитячий центр „Артек” та до державного підприємства „Український дитячий центр «Молода гвардія».
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.