Сайт м. Бердичева
Економіка міста

    Бердичів знане у всьому світі місто, що має давню, багату історію, добрі традиції та неповторний колорит.
    Соціально-економічному розвитку Бердичева сприяв ряд факторів, насамперед, вигідне географічне положення міста. Тут перехрещувалися торговельні шляхи, що пролягали із Західної і Центральної Європи та від чорноморських портів до центру Російської імперії. Крім того, за адміністративно-територіальним поділом місто опинилося на межі трьох губерній – Київської, Волинської та Подільської. Отож не випадково, що головна митниця на Правобережжі була саме в Бердичеві.


    Важливим чинником розвитку міста було паломництво до Чудотворної ікони Богородиці.
    Найприкметнішим явищем в економічному житті міста, безумовно, були знамениті бердичівські ярмарки, яких проводилося протягом року до десяти. Всі ярмарки мали міжнародне значення і сучасники прирівнювали їх до дрезденських. Купці приїздили сюди з Російської імперії, з Австрії, Німеччини, Туреччини та інших країн. Крім ярмарків, популярними були й місцеві торги, що проходили двічі на тиждень.
    Сучасний Бердичів – промислове місто з розвиненою інфраструктурою. Через місто проходять автошляхи Мінськ - Житомир – Ізмаїл та Біла Церква - Кременець. Крім того, Бердичів - важливий залізничний вузол, де перетинаються залізничні магістралі Москва - Ковель, Москва - Ужгород, Санкт-Петербург - Одеса, Київ - Львів, Одеса - Ковель, Сімферополь - Варшава, Харків –Варшава, Дніпропетровськ - Варшава.
    В місті розгалужена сітка міських пасажирських маршрутів. Перевезення пасажирів здійснюється автобусним транспортом різної місткості. Функціонує 23 автобусних маршрути, які обслуговуються 25 автобусами великої місткості та 106 автобусами малої та середньої місткості. Зв'язок в місті забезпечується численними операторами стаціонарного та мобільного зв’язку.

    Промисловість міста налічує 26 підприємств основного кола. Серед основних видів продукції: одяг, рукавичні вироби та взуття; фільтрувальне, хімічне устаткування та запасні частини до нього, металорізальні верстати та двигуни для нафтовидобувної промисловості, бетонозмішувачі, напівпричепи та причепи до вантажних і легкових автомобілів; пластмасові вироби для будівництва; металопластикова продукція; вироби з деревини; солод ячмінний та житній, хлібобулочні вироби, пиво, морозиво, безалкогольні напої, кондитерські вироби тощо.

    Підприємства виготовляють якісну високотехнологічну продукцію, відому далеко за межами України. Зовнішньоторговельна діяльність господарськими суб’єктами міста здійснюється в основному з країнами Європи, Азії та Америки. Продукція вироблена в Бердичеві експортується до: Німеччини, Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Португалії, Греції, Росії, Білорусі, Угорщини, Великобританії, Австрії, Ізраїлю, США, Фінляндії, Туреччини, Індії, Кореї, Монголії, Грузії, Молдови, Болгарії.
    Індивідуальною підприємницькою діяльністю в місті займається понад 7000 осіб.
    Традиційною для міста є розвинена мережа сфери торгівлі та побуту, а саме:
    • 490 об’єктів стаціонарної торгівлі (магазини);
    • 100 об’єктів дрібнороздрібної торгівлі;
    • 6 ринків;
    • 89 об’єктів сфери ресторанного господарства;
    • 42 об’єкти аптечної мережі;
    • 284 об’єкти сфери побутових послуг.
    Наявність в місті вищих закладів освіти І - ІІ рівня акредитації забезпечує підприємства висококваліфікованими кадрами. Жителі міста мають можливість навчатись у коледжі промисловості, економіки та права, педагогічному та медичному коледжах. В місті діють 3 професійно-технічні училища та ліцей.     Банківські послуги в місті надають 38 відділень 23 банків.


    Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
    У травні 2017 року в м. Києві заплановано проведення бізнес-форуму української діаспори за участі представників ділових кіл України. Передбачається участь представників влади та бізнесу України, а в першу чергу – представників діаспори – підприємців та менеджерів міжнародних компаній українського походження.
    В рамках заходу також передбачається пленарне засідання, на яке запрошуватимуться керівництво економічного та фіскального блоку Уряду, заінтересованих міністерств, облдержадміністрацій.
    Працюватимуть секції: інвестиційна, ІТ-технологій аграрна, експорту-імпорту, туризму; заплановано відвідування окремих підприємств, а також змістовна культурна програма.
    У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).


    Відповідно до листа Житомирської ОДА доводимо до відома суб’єктів господарювання перелік найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів у 2017.
    У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

"Інформація щодо найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів у 2017 році" [2.34 Mb] (завантажень: 1)
"Міжнародні виставки – ярмарки в Грецькій Республіці у 2017р." [339.78 Kb] (завантажень: 1)
"Календар міжнародних та республіканських виставок, виставок-ярмарок, організованих в республіці Білорусь в 2017 році" [275.58 Kb] (завантажень: 1)

    Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
    - з 31 січня 2017 року Іракська сторона запроваджує новий порядок ввезення на територію країни м’яса свійської птиці та червоного м’яса, згідно якого іноземні підприємства мають:
        • подати заявку у вигляді листа англійською або арабською мовою (e-mail: econiraq@gmail.com) до Департаменту здоров’я тварин міністерства сільського господарства та аграрної реформи РІ;
        • забезпечити відвідання господарства іракськими експертами у складі представників Міністерства сільського господарства та аграрної реформи, Міністерства охорони здоров’я та контролюючого органу при офісі Прем’єр-міністра РІ.
Разом з тим, надаємо робочі контакти Посольства України в ІР:
    - цілодобовий номер Посольства: (00-964-790) 4167152;
    - тимчасово Повірений у справах України в Республіці Ірак Кузаков Олександр Олександрович: (00-964-790) 3029089;
    - e-mail Посольства: emb_iq@mfa.gov.ua.
    - з 15 лютого 2017 року, при ввезенні на територію Туркменістану товарів, що розміщені у митному режимі вільного обігу або тимчасового зберігання, разом з документами, які видаються для підтвердження даних, зазначених у вантажній декларації, вводиться вимога щодо надання копії митної декларації, оформленої в країні відправника.

        Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання про проведення конференцій та виставок «MED in Israel 2017» та «Watec Israel 2017» (додається), участь українських компаній в яких передбачена п.2 Плану заходів з реалізації домовленостей, досягнутих під час Дев’ятого засідання Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва 05-06 жовтня 2016 року.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).
Інформація щодо конференцій та виставок в Ізраїлі [41.47 Kb] (завантажень: 1)

        Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        У період з 20 по 22 березня 2017 року Офіс з Просування Експорту спільно з Посольством України в Королівстві Швеція та Business Sweden організовує Українську торгову місію до Стокгольму (Швеція). В програмі: конференція «Можливості для українських компаній на шведському ринку», двосторонні зустрічі на рівні уряду, В2В зустрічі, неформальні нетворкінгові заходи, site visits. Експортні категорії: їжа та напої, меблі та деревообробка, легка промисловість. Детальнішу інформацію можна дізнатись за адресою: Офіс з Просування Експорту, вул. Грушевського, 12/2, офіс 307, Київ 01008.
        У період з 27 по 29 березня 2017 року в м. Мумбаї (Республіка Індія) відбудеться 6-й Міжнародний економічний саміт. Тематикою заходу є «Розширення прав і можливостей жінок: підприємництво, інновації та розвиток потенціалу». У його рамках передбачається проведення конференцій, виставкових заходів, зустрічей у форматі В2В, а також відвідання малих та середніх підприємств, якими керують жінки. До участі запрошуються представники ділових кіл, дослідницьких та неурядових організацій, що працюють у сфері просування прав та можливостей жінок. Детальніша інформація на офіційних сайтах: www.aiaiindia.com, www.wtcmumbai.org.
        У період з 07 по 09 квітня 2017 року компанія «Євроіндекс» організовує проведення другої міжнародної виставки електротранспорту PLUG-IN-UKRAINE в приміщенні виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» (м. Київ, вул. Салютна, 2-Б). На виставці будуть представлені: електромобілі, електроавтобуси, електромотоцикли, мопеди, велосипеди, скутери, зарядні станції, акумуляторні батареї, кабелі тощо. З питань відвідання виставки та отримання детальної інформації звертатись за тел.: (067) 2323417, e-mail: nosar@eindex.kiev.ua. Контактна особа – Ірина Носар, директор виставки.
        У період з 01 по 04 червня 2017 року в м. Сеул, Республіка Корея, заплановано проведення 32-ої туристичної виставки «Korea World Travel Fair» (KOTFA – 2017). Зазначений захід вважається найбільшим в Республіці Корея у галузі туризму.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

        Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання, що Державний комітет промисловості, енергетики і надрокористування Киргизької Республіки оголосив про проведення аукціону щодо надання ліцензії на право користування надрами, з метою проведення геологічно-пошукових робіт на родовищі «Сари-Могол» і розробки на родовищі «Чон Алай» ділянки Західна, розташованої в Алтайському районі Ошської області (Киргизька Республіка).
        Згаданий аукціон відбудеться 14 березня 2017 року в приміщенні Алтайської районної державної адміністрації (детальна інформація додається).
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).


        Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
         У період з 24 по 26 березня 2017 року у м. Джакарта, Республіка Індонезія, заплановано проведення Міжнародної туристичної виставки «Astindo Fair 2017». Зазначена виставка є однією з наймасштабніших у сфері туризму, під час якої учасники ринку туристичних послуг мають можливість ознайомитись з туристичним потенціалом Індонезії. Очікується, що у заході візьмуть участь понад 160 компаній туристичної галузі та понад 150 тисяч відвідувачів.
         У період з 12 по 14 березня 2017 року в м. Порт-Луї (Республіка Маврикія) буде проводитись Міжнародний ярмарок інновацій та технологій малих і середніх підприємств. Додаткову інформацію про захід можна отримати на сайті: www.internationalfair.mu.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).


        Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        - з 01 березня 2017 року відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я Держави Катар у країні вводяться нові правила здійснення імпорту окремих категорій продовольчих товарів, зокрема продукції птахівництва (м’ясо свійської птиці та супутні продукти, курячі яйця), а також червоного м’яса (баранина, яловичина), згідно яких підприємства-імпортери зобов’язані:
        • отримати попередній дозвіл у Департаменті тваринних ресурсів (Animal Resources Department) Міністерства муніципальних справ та екології Держави Катар.
        За інформацією Посольства України в Державі Катар, рішення щодо необхідності отримання спеціального дозволу прийнято за результатами засідання спільної комісії з контролю за якістю харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я Держави Катар в якості запобіжного заходу у зв’язку зі спалахом пташиного грипу в Європі та Японії, а також епідеміологічною ситуацією в низці країн-постачальників зазначеної продукції.


        Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        У період з 22 по 25 березня 2017 року в м. Доха (Катар) відбудеться п’ята міжнародна сільськогосподарська виставка «Qatar International Agricultural Exhibition 2017» («AGRITEQ-2017»). Захід проходитиме у виставковому центрі «Doha Exhibition and Conventional Center» під патронатом Прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ Катару шейха Абулли бін Насера бін Халіфи Аль Тані.
        До участі запрошуються провідні міжнародні та місцеві компанії, які спеціалізуються на вирощуванні, зберіганні, переробці агропродукції, виготовленні, експлуатації, обслуговуванні сільгосптехніки та обладнання, обробці ґрунтів та захисті рослин, питаннях фінансового, інвестиційного забезпечення сільського господарства та агропромисловості, а також інших, споріднених із сільським господарством галузях.
        За довідками звертатись: Михайлівська площа, 1, м. Київ, 01018, Україна; тел.: (044) 238-18-88; e-mail zsmfa@mfa.gov.ua; web: http://www.mfa.gov.ua.
        Додаткову інформацію щодо умов участі, порядку оформлення необхідних документів можна отримати від організаторів виставки – компанії IFT Qatar, tel: +(974) 4432990 ext: 619, +(974) 66273948; fax: +(974) 4432891; e-mail: elie.aouad@ipfqatar.com; Razan Ghezawi.
        У період з 11 по 14 квітня 2017 року в м. Києві відбудеться виставка «Elcom Ukraine 2017». Повідомляємо, що представники керівництва технопарку Університету «Хаджеттепе» (http://www.hacettepeteknokent.com. tr/#) звернулись з проханням надати сприяння в організації зустрічей з потенційними українськими партнерами під час участі у роботі виставки. Керівництвом технопарку Університету «Хаджеттепе» розглядається можливість встановлення контактів із українськими представниками компаній, що діють у сферах енергетики, електроніки та високих технологій.
        У період з 13 по 14 квітня 2017 року у м. Ташкент (Узбекистан) за підтримки Всесвітньої Туристичної Організації (UNWTO) проходитиме 5-та Міжнародна узбецька туристична виставка «Світ відпочинку – 2017» (МУТВ -2017). В рамках цієї щорічної виставки організовуються презентації іноземних компаній, міжнародні конференції, семінари, виставки ремісників, східний базар, фестиваль національних страв, а також круглі столи та брифінги за участю міжнародних експертів і представників UNWTO.
        Додаткову інформацію можна отримати у контактної особи організаторів виставки – Ф. Абдуллаєвої: тел. + 998 712330733; тел./факс: +998 712331168, +998 712333369; e-mail: ria-uz@yandex.ru.
        Асоціація товариств у сфері легкої промисловості (АТЛП) висловила інтерес до налагодження контактів зі спеціалізованими об’єднаннями промисловців та роботодавців України, членами яких є підприємства легкої промисловості. Зокрема, болгарська сторона зацікавлена в імпорті льону та пряжі з України.
        Асоціація має досвід реалізації спільних проектів зі створення електронних бірж торгівлі товарами легкої промисловості з Румунією і Грецією та наданні консультативної допомоги компаніям, заінтересованим в участі у такого роду ініціативах.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.