Сайт м. Бердичева
Економіка міста

    Бердичів знане у всьому світі місто, що має давню, багату історію, добрі традиції та неповторний колорит.
    Соціально-економічному розвитку Бердичева сприяв ряд факторів, насамперед, вигідне географічне положення міста. Тут перехрещувалися торговельні шляхи, що пролягали із Західної і Центральної Європи та від чорноморських портів до центру Російської імперії. Крім того, за адміністративно-територіальним поділом місто опинилося на межі трьох губерній – Київської, Волинської та Подільської. Отож не випадково, що головна митниця на Правобережжі була саме в Бердичеві.


    Важливим чинником розвитку міста було паломництво до Чудотворної ікони Богородиці.
    Найприкметнішим явищем в економічному житті міста, безумовно, були знамениті бердичівські ярмарки, яких проводилося протягом року до десяти. Всі ярмарки мали міжнародне значення і сучасники прирівнювали їх до дрезденських. Купці приїздили сюди з Російської імперії, з Австрії, Німеччини, Туреччини та інших країн. Крім ярмарків, популярними були й місцеві торги, що проходили двічі на тиждень.
    Сучасний Бердичів – промислове місто з розвиненою інфраструктурою. Через місто проходять автошляхи Мінськ - Житомир – Ізмаїл та Біла Церква - Кременець. Крім того, Бердичів - важливий залізничний вузол, де перетинаються залізничні магістралі Москва - Ковель, Москва - Ужгород, Санкт-Петербург - Одеса, Київ - Львів, Одеса - Ковель, Сімферополь - Варшава, Харків –Варшава, Дніпропетровськ - Варшава.
    В місті розгалужена сітка міських пасажирських маршрутів. Перевезення пасажирів здійснюється автобусним транспортом різної місткості. Функціонує 23 автобусних маршрути, які обслуговуються 25 автобусами великої місткості та 106 автобусами малої та середньої місткості. Зв'язок в місті забезпечується численними операторами стаціонарного та мобільного зв’язку.

    Промисловість міста налічує 26 підприємств основного кола. Серед основних видів продукції: одяг, рукавичні вироби та взуття; фільтрувальне, хімічне устаткування та запасні частини до нього, металорізальні верстати та двигуни для нафтовидобувної промисловості, бетонозмішувачі, напівпричепи та причепи до вантажних і легкових автомобілів; пластмасові вироби для будівництва; металопластикова продукція; вироби з деревини; солод ячмінний та житній, хлібобулочні вироби, пиво, морозиво, безалкогольні напої, кондитерські вироби тощо.

    Підприємства виготовляють якісну високотехнологічну продукцію, відому далеко за межами України. Зовнішньоторговельна діяльність господарськими суб’єктами міста здійснюється в основному з країнами Європи, Азії та Америки. Продукція вироблена в Бердичеві експортується до: Німеччини, Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Португалії, Греції, Росії, Білорусі, Угорщини, Великобританії, Австрії, Ізраїлю, США, Фінляндії, Туреччини, Індії, Кореї, Монголії, Грузії, Молдови, Болгарії.
    Індивідуальною підприємницькою діяльністю в місті займається понад 7000 осіб.
    Традиційною для міста є розвинена мережа сфери торгівлі та побуту, а саме:
    • 490 об’єктів стаціонарної торгівлі (магазини);
    • 100 об’єктів дрібнороздрібної торгівлі;
    • 6 ринків;
    • 89 об’єктів сфери ресторанного господарства;
    • 42 об’єкти аптечної мережі;
    • 284 об’єкти сфери побутових послуг.
    Наявність в місті вищих закладів освіти І - ІІ рівня акредитації забезпечує підприємства висококваліфікованими кадрами. Жителі міста мають можливість навчатись у коледжі промисловості, економіки та права, педагогічному та медичному коледжах. В місті діють 3 професійно-технічні училища та ліцей.     Банківські послуги в місті надають 38 відділень 23 банків.


    Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
    У травні 2017 року в м. Києві заплановано проведення бізнес-форуму української діаспори за участі представників ділових кіл України. Передбачається участь представників влади та бізнесу України, а в першу чергу – представників діаспори – підприємців та менеджерів міжнародних компаній українського походження.
    В рамках заходу також передбачається пленарне засідання, на яке запрошуватимуться керівництво економічного та фіскального блоку Уряду, заінтересованих міністерств, облдержадміністрацій.
    Працюватимуть секції: інвестиційна, ІТ-технологій аграрна, експорту-імпорту, туризму; заплановано відвідування окремих підприємств, а також змістовна культурна програма.
    У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).


    Відповідно до листа Житомирської ОДА доводимо до відома суб’єктів господарювання перелік найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів у 2017.
    У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

"Інформація щодо найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів у 2017 році" [2.34 Mb] (завантажень: 1)
"Міжнародні виставки – ярмарки в Грецькій Республіці у 2017р." [339.78 Kb] (завантажень: 1)
"Календар міжнародних та республіканських виставок, виставок-ярмарок, організованих в республіці Білорусь в 2017 році" [275.58 Kb] (завантажень: 1)

        У період з 01 по 04 червня 2017 року в м. Сеул, Республіка Корея, заплановано проведення 32-ої туристичної виставки «Korea World Travel Fair» (KOTFA – 2017). Зазначений захід вважається найбільшим в Республіці Корея у галузі туризму.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

        Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        - з 01 березня 2017 року відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я Держави Катар у країні вводяться нові правила здійснення імпорту окремих категорій продовольчих товарів, зокрема продукції птахівництва (м’ясо свійської птиці та супутні продукти, курячі яйця), а також червоного м’яса (баранина, яловичина), згідно яких підприємства-імпортери зобов’язані:
        • отримати попередній дозвіл у Департаменті тваринних ресурсів (Animal Resources Department) Міністерства муніципальних справ та екології Держави Катар.
        За інформацією Посольства України в Державі Катар, рішення щодо необхідності отримання спеціального дозволу прийнято за результатами засідання спільної комісії з контролю за якістю харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я Держави Катар в якості запобіжного заходу у зв’язку зі спалахом пташиного грипу в Європі та Японії, а також епідеміологічною ситуацією в низці країн-постачальників зазначеної продукції.


        Асоціація товариств у сфері легкої промисловості (АТЛП) висловила інтерес до налагодження контактів зі спеціалізованими об’єднаннями промисловців та роботодавців України, членами яких є підприємства легкої промисловості. Зокрема, болгарська сторона зацікавлена в імпорті льону та пряжі з України.
        Асоціація має досвід реалізації спільних проектів зі створення електронних бірж торгівлі товарами легкої промисловості з Румунією і Грецією та наданні консультативної допомоги компаніям, заінтересованим в участі у такого роду ініціативах.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

        Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        У період з 25 по 26 квітня 2017 року в м. Відень (Республіка Австрія) пройдуть міжнародні дні інформаційних технологій «The 4-th International B2B Software Days – The Future of Digital Business». Участь у «Software Days» є можливістю для українських ІТ компаній презентувати себе на міжнародному ринку, а також знайти партнерів та інвесторів для розвитку свого бізнесу.
        В рамках зазначеного форуму Ukrainian IT Platform організовує розміщення українського виставочного стенду. Реєстрація та участь у заході є безкоштовною. Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням http://itp-ua.com. Контактна особа: Рибченко Артем Сергійович, радник Посольства України в Республіці Австрія (artem.rybchenkofajmfa.gov.ua).
        19 травня 2017 року в м. Гомель (Республіка Білорусь) заплановано проведення XIV Гомельського економічного форуму, який є знаковою подією у сфері розвитку торгово-економічної, інвестиційної взаємодії, розширення міжрегіональних зв’язків та коопераційної співпраці.
        До заходів Форуму приурочено проведення XVIII Міжнародної виставки-ярмарку «Весна в Гомелі» (17-20 травня 2017 року), що є ефективним майданчиком для вивчення економічного потенціалу Гомельської області, пошуку партнерів та укладення взаємовигідних контрактів.
        Додаткова інформація розміщена веб-сайтах: www.gomel-forum.by, www.gomel-region.by. Контактні телефони організаторів форуму: (+375 232) 754720, 754721,703490,754723; e-mail: ves@gomel-region.by, ec-ved@oblispolkom-gomel.by.
        Люксембургська компанія «S.A. Le grand Duke» висловила зацікавленість у налагодженні співробітництва з українськими постачальниками замороженого м’яса та підприємствами первинної обробки худоби.
        У разі зацікавленості у започаткуванні співробітництва, рекомендовано надіслати відповідне звернення до представника вищезгаданої люксембургської компанії – Mr. Rego Alain, tel: +35 227765050/GSM: +35 496281674, e-mail: contact@legrandduc.lu, та в копії до ПУ у Бельгії – emb_be@mfa.gov.ua, lesia.scherba@mfa.ua.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

        Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        У період з 30 травня по 02 червня 2017 року в м. Ташкент (Узбекистан) проходитиме ХІІ Міжнародна спеціалізована виставка-ярмарок сучасного обладнання та технологій для сільського господарства «Uzbekistan Agrotech Expo-2017».
        Виставка включає наступні тематичні напрямки: з переробки плодоовочевої продукції, молока, м’яса і риби; ветеринарія; виготовлення хлібобулочних виробів; етикетки, поліграфія, упаковка; захист рослин; бджолярство та ін., за якими проводитимуться семінари.
        Додаткова інформація розміщена на сайті виставки: http://agrominitech.mfer.uz та на електронній пошті: uzexpocentre@gmail.com, info@uzexpocentre.uz, minitech@uzexpocentre.uz. Контактна особа – А.Хакімов, тел.: +(99871) 238 51 54, 238 51 12, e-mail: a.hakimov@mfer.uz.
        У період з 22 по 24 червня 2017 року в м. Сеул (Республіка Корея) за сприяння Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Республіки Корея проходитиме виставка імпортованих товарів «Import Goods Fair 2017».
        Корейська асоціація імпортерів (КОІМА) готова надати українській стороні на безоплатній основі стенд розміром 9 м² (3 на 3 м) для презентації на зазначеній виставці можливостей українських виробників, що мають потенціал для експорту своїх товарів на корейський ринок.
        Більш детальна інформація розміщена веб-сайті: www.igf.co.kr. Контакти посольства: 21, Ітевон-ро 45 гіл, Йонгсан-гу, м. Сеул, 140-893, Республіка Корея; тел.: (82-2) 790 56 96, факс: (82-2) 790 56 97; e-mail: emb_kr@mfa.gov.ua; web: http://www.korea.mfa.gov.ua.
        Термін подання презентаційних матеріалів посольству з метою їх представлення на Виставці – до кінця квітня цього року.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.