Сайт м. Бердичева
Економіка міста

    Бердичів знане у всьому світі місто, що має давню, багату історію, добрі традиції та неповторний колорит.
    Соціально-економічному розвитку Бердичева сприяв ряд факторів, насамперед, вигідне географічне положення міста. Тут перехрещувалися торговельні шляхи, що пролягали із Західної і Центральної Європи та від чорноморських портів до центру Російської імперії. Крім того, за адміністративно-територіальним поділом місто опинилося на межі трьох губерній – Київської, Волинської та Подільської. Отож не випадково, що головна митниця на Правобережжі була саме в Бердичеві.


    Важливим чинником розвитку міста було паломництво до Чудотворної ікони Богородиці.
    Найприкметнішим явищем в економічному житті міста, безумовно, були знамениті бердичівські ярмарки, яких проводилося протягом року до десяти. Всі ярмарки мали міжнародне значення і сучасники прирівнювали їх до дрезденських. Купці приїздили сюди з Російської імперії, з Австрії, Німеччини, Туреччини та інших країн. Крім ярмарків, популярними були й місцеві торги, що проходили двічі на тиждень.
    Сучасний Бердичів – промислове місто з розвиненою інфраструктурою. Через місто проходять автошляхи Мінськ - Житомир – Ізмаїл та Біла Церква - Кременець. Крім того, Бердичів - важливий залізничний вузол, де перетинаються залізничні магістралі Москва - Ковель, Москва - Ужгород, Санкт-Петербург - Одеса, Київ - Львів, Одеса - Ковель, Сімферополь - Варшава, Харків –Варшава, Дніпропетровськ - Варшава.
    В місті розгалужена сітка міських пасажирських маршрутів. Перевезення пасажирів здійснюється автобусним транспортом різної місткості. Функціонує 23 автобусних маршрути, які обслуговуються 25 автобусами великої місткості та 106 автобусами малої та середньої місткості. Зв'язок в місті забезпечується численними операторами стаціонарного та мобільного зв’язку.

    Промисловість міста налічує 26 підприємств основного кола. Серед основних видів продукції: одяг, рукавичні вироби та взуття; фільтрувальне, хімічне устаткування та запасні частини до нього, металорізальні верстати та двигуни для нафтовидобувної промисловості, бетонозмішувачі, напівпричепи та причепи до вантажних і легкових автомобілів; пластмасові вироби для будівництва; металопластикова продукція; вироби з деревини; солод ячмінний та житній, хлібобулочні вироби, пиво, морозиво, безалкогольні напої, кондитерські вироби тощо.

    Підприємства виготовляють якісну високотехнологічну продукцію, відому далеко за межами України. Зовнішньоторговельна діяльність господарськими суб’єктами міста здійснюється в основному з країнами Європи, Азії та Америки. Продукція вироблена в Бердичеві експортується до: Німеччини, Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Португалії, Греції, Росії, Білорусі, Угорщини, Великобританії, Австрії, Ізраїлю, США, Фінляндії, Туреччини, Індії, Кореї, Монголії, Грузії, Молдови, Болгарії.
    Індивідуальною підприємницькою діяльністю в місті займається понад 7000 осіб.
    Традиційною для міста є розвинена мережа сфери торгівлі та побуту, а саме:
    • 490 об’єктів стаціонарної торгівлі (магазини);
    • 100 об’єктів дрібнороздрібної торгівлі;
    • 6 ринків;
    • 89 об’єктів сфери ресторанного господарства;
    • 42 об’єкти аптечної мережі;
    • 284 об’єкти сфери побутових послуг.
    Наявність в місті вищих закладів освіти І - ІІ рівня акредитації забезпечує підприємства висококваліфікованими кадрами. Жителі міста мають можливість навчатись у коледжі промисловості, економіки та права, педагогічному та медичному коледжах. В місті діють 3 професійно-технічні училища та ліцей.     Банківські послуги в місті надають 38 відділень 23 банків.


    Відповідно до листа Житомирської ОДА доводимо до відома суб’єктів господарювання перелік найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів у 2017.
    У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

"Інформація щодо найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів у 2017 році" [2.34 Mb] (завантажень: 4)
"Міжнародні виставки – ярмарки в Грецькій Республіці у 2017р." [339.78 Kb] (завантажень: 4)
"Календар міжнародних та республіканських виставок, виставок-ярмарок, організованих в республіці Білорусь в 2017 році" [275.58 Kb] (завантажень: 4)

        Асоціація товариств у сфері легкої промисловості (АТЛП) висловила інтерес до налагодження контактів зі спеціалізованими об’єднаннями промисловців та роботодавців України, членами яких є підприємства легкої промисловості. Зокрема, болгарська сторона зацікавлена в імпорті льону та пряжі з України.
        Асоціація має досвід реалізації спільних проектів зі створення електронних бірж торгівлі товарами легкої промисловості з Румунією і Грецією та наданні консультативної допомоги компаніям, заінтересованим в участі у такого роду ініціативах.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

        Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
        Люксембургська компанія «S.A. Le grand Duke» висловила зацікавленість у налагодженні співробітництва з українськими постачальниками замороженого м’яса та підприємствами первинної обробки худоби.
        У разі зацікавленості у започаткуванні співробітництва, рекомендовано надіслати відповідне звернення до представника вищезгаданої люксембургської компанії – Mr. Rego Alain, tel: +35 227765050/GSM: +35 496281674, e-mail: contact@legrandduc.lu, та в копії до ПУ у Бельгії – emb_be@mfa.gov.ua, lesia.scherba@mfa.ua.
        У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

        Королівство Бахрейн на основі інвестиційної компанії, відомої, як Бахрейн Group LTD (BGL) працює над розширенням свого портфеля на глобальному рівні і фінансуванні проектів.
        У разі зацікавленості у фінансуванні та інвестуванні у будь-який прибутковий проект (життєздатний), в якому можливе фінансування шляхом взаємних інвестицій, рекомендовано звертатись з повним планом проекту. Контактна особа: Карлос Мігель Брасеско - фінансовий директор BAHRAIN GROUP LTD (№24 Шейх Халіфа бін Салман шосе Аль Сеф, Манама, Королівство Бахрейн), тел.: +973 16198442, факс: +973 16195060, e-mail: infobahraingl@gmail.com, веб-сайт: www.bahraingroupltd.com.
        Південноафриканська компанія «Humeat Import and Export (Pty) Ltd» шукає в Україні постачальників харчової продукції, зокрема: пастеризованого молока, сиру (чедер, вурда), порошкового молока і рослинного масла.
Контактна особа: Ms. Angela Newton, тел.: +27 41 3687161, +27 72 9400422, e-mail: angela@humeint.com. Адреса: Springfield shopping centre, Cnr Springfield Road & Luke Avenue, Charlo, Port Elizabeth, 6070, Republic of South Africa.
        Саудівська організація продовольства та медикаментів (СОПМ) формує реєстр зарубіжних компаній-експортерів харчової продукції, зокрема рибної продукції.
        Згідно нововведень, підприємства - експортери рибної продукції та контролюючі органи, що відповідають за рибні ресурси, мають можливість зареєструватися на сайті СОПМ: www.sfda.gov.sa/ar/food eservices/Pages/FERSI.aspx.
        Таджицька компанія «Sament Management LTG» зацікавлена в налагодженні співпраці з українськими виробниками рослинної олії та звертається з проханням надати детальну інформацію щодо закупівельної вартості даної продукції. Щомісячний об’єм купівлі рослинної олії становить 5 тис.тон.
        У разі зацікавленості просимо звертатися до компанії за наступною адресою: 734002 Таджикистан, м. Душанбе, вул. Бохтар 37/1, 4 поверх, к.401, тел.: (992 48) 7011515, (992 37) 2215616, факс: (992 37) 2246400, e-mail: sament@tajnet.tj.
        Президентом України підписаний Закон України «Про ратифікацію угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)», прийнятий Верховною Радою України 22.02.2017.
        Програма COSME (європейська програма підтримки малого і середнього бізнесу) – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд. євро. Перелік програм, що визначаються Європейською Комісією, щороку змінюється та викладається в окремому документі – Робочій програмі.
        Доступна для України Робоча програма на 2017 рік складається з 22 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками: полегшення виходу на зовнішні ринки; поліпшення умов для конкурентоспроможності; формування культури ведення бізнесу. У відповідних розділах Робочої програми міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів. Робоча програма доступна на офіційному веб-сайті Європейської Комісії за посиланням: http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/21624.
        Більше детальної інформації про програму COSME можна прочитати на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку у розділах: «Головна»-«Пріоритетні реформи»-«Програми підтримки підприємців», або за посиланням: http://bit.ly/2mBWHiG. Також, інформація про програму COSME доступна на офіційному веб-сайті Європейського виконавчого агентства з МСП: http://ec.europa.eu/easme/en/cosme.

          Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
          З метою розширення ринків збуту інформуємо про початок надання грантів в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Зацікавлені підприємства можуть надсилати концепції проектів для інвестування діяльності, спрямованої на збільшення доданої вартості у плодоовочевому та м’ясомолочному секторах, впровадження нових технологій переробки та після врожайної обробки продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції, розширення ринків її збуту.
Гранти за цією програмою надаватимуться:
- малим і середнім підприємствам і підприємцям;
- виробникам сільськогосподарської продукції (МСП);
- сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (СОК) та їх об’єднанням;
- малим і середнім підприємствам (МСП) в сфері агропромислового сектору (переробка, логістика, збут, тощо);
- галузевим сільськогосподарським асоціаціям.
          Проект «Агросільрозвиток» планує надати протягом 2017 року близько 30 млн. гривень через 25 запланованих грантів. Очікується, що сума кожної грантової угоди може коливатися в межах від 650 тис. грн. до 3 млн. грн., але кінцева сума залежатиме від грантової діяльності та остаточних переговорів і може виходити за межі цього діапазону. Очікується, що термін дії будь-якої грантової угоди за даним запитом не перевищуватиме 12 місяців.
          Заявки на гранти за даним запитом приймаються до 27 грудня 2017 року та розглядатимуться по мірі надходження.
          За більш детальною інформацією щодо проекту та критеріїв участі звертатися до менеджера грантів - Дмитра Бєлона, e-mail: grants@ukraineards.com. або Олександра Кондратенка, e-mail: wings@i.ua, тел.: +38 050 441 99 11, +38 068 024 14 13.

          Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
          У період з 24 по 26 жовтня 2017 року в м. Будапешті (Угорщина) відбудеться «Всесвітній форум з розвитку експорту 2017».
          Великомасштабна конференція та індивідуальні зустрічі у форматі «В2В» відбуватимуться із залученням компаній АПК, які представлятимуть наступні напрямки:
          - Рослинництво, виробничі та переробні технології;
          - Зернові культури;
          - Олійні культури.
          Агропромислові компанії, які зацікавлені у виході на міжнародний ринок, можуть заявити про свої наміри щодо участі у зустрічах «В2В» заздалегідь, шляхом заповнення Реєстраційного листа, який розміщений на веб-сторінці за адресою: http://www.intracen.org/WEDF-2017-Business-to-Business-meetings-24-and-25-October-2017/.
          Організаторами будуть створені сприятливі умови для проведення перемовин з угорськими та міжнародними компаніями, продовж яких можуть бути обговорені питання конкретного ділового співробітництва.

          Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
          Канадсько-Український проект з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) оголосив відбір українських підприємств малого і середнього бізнесу для участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN EXPORT у таких пріоритетних секторах: одяг, взуття, меблі, шоколад та кондитерські вироби, IT- послуги.
Програма підтримки експорту в Канаду U CAN EXPORT
          Програма U CAN EXPORT впроваджуватиметься проектом CUTIS у партнерстві з Офісом підтримки експорту.
          Компанії, що відповідають критеріям, та бажають взяти участь у програмі U CAN EXPORT мають заповнити заявку за посиланням http://bit.Іy/UCANexport. Заявки приймаються до 16.07.2017. Контактна електронна адреса: offiсe@cutisproject.org.
          На виконання п.1 доручення Прем’єр-міністра України від 28.04.2017 № 17408/1/1-17 стосовно забезпечення виконання завдання 1, визначеного протоколом засідання Національного комітету промислового розвитку від 07.04.2017, в частині опрацювання механізмів забезпечення сприятливих умов та запровадження системи преференцій національним промисловим виробникам, а саме зміни митних тарифів шляхом ініціювання в СОТ питання щодо отримання тимчасових поступок для України щодо забезпечення економічної та соціальної безпеки надаємо інформацію про наступні зміни митних тарифів.
Довідка щодо звільнення від зобов’язань в рамках СОТ
Інформаційна довідка щодо перегляду тарифних зобов’язань України в СОТ згідно з Статтею XXVIII ГАТТ 1994

          Відповідно до листів Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
          За інформацією від Міністерства закордонних справ України, повідомляємо про заходи, пов’язані з експортом м’ясної продукції до Держави Катар, а саме про необхідність отримання попереднього дозволу Міністерства муніципальних справ і екології Держави Катар на імпорт продуктів птахівництва та тваринництва (Перелік продуктів та копія дозволу додається Завантажити [938.47 Kb] (завантажень: 3)).
          Відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повідомляємо, що у період з 06 по 08 травня 2018 року у м. Йоганнесбург, Південно-Африканська Республіка (ПАР), заплановано проведення міжнародної спеціалізованої виставки «Food and Hospitality Africa- 2018» (https ://www.foodandhospitalityafrica.co.za).
          Вищезазначений захід, який об’єднує понад 300 експонентів із 27 країн та більше 7000 професійних відвідувачів, вважається найбільшим виставковим заходом в ПАР. На виставці буде представлено широкий вибір продуктів харчування (сири, молочні продукти, м’ясо, морепродукти, заморожені продукти, напої, хлібобулочні, кондитерські вироби, солодощі, дитяче харчування та інше), а також обладнання для закладів громадського харчування, готелів тощо.
          У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).
          Відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 06.07.2017 № 4314-05/23104-03 повідомляємо про таке:
          За повідомленням Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні з 27 по 30 серпня 2017 року в Тегерані буде проведено четвертий міжнародний конгрес молодих фахівців у сфері геологічних наук (YES).
          Вищезазначений Конгрес проводиться Організацією геології та розвідки корисних копалин Ісламської Республіки Іран.
          Інформація щодо порядку участі у вищезгаданому Конгресі висвітлена на веб-сайті: www.conf.yesnetwork.ir.
          З метою поглиблення інвестиційного діалогу та активізації торгово- економічних відносин з Китаєм, проводиться організацією національного колективного стенду на 9й сесії Ярмарку китайських інвестицій за кордоном COIFAIR - 2017, який відбудеться 21-22 листопада 2017р. в Пекіні.
          Напрямки та секції роботи COIFAIR включають електроенергетику, сільське господарство, будівництво, транспорт та зв'язок, машинобудування та металообробку, хімічну та нафтохімічну промисловість, фармацевтичну промисловість, внутрішню і зовнішню торгівлю, фінанси, кредит, страхування та інші.
          При завчасному бронюванні місця в липні-серпні передбачені знижки. Контактна особа - Сергій Гмиря тел.(044)285-70-52; e-mail: sp5@aucc.org.ua.
          У разі зацікавленості щодо участі, просимо повідомити відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Бердичівської міської ради (к.66, тел. 4-28-04, е-mail: vukonkom@gmail.com).

          Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
          Німецька компанія «Jentschura International GmbH», в рамках діяльності Ради експортерів та інвесторів при МЗС України, зацікавлена в налагодженні ділових зв’язків з українськими постачальниками продуктів бджільництва, зокрема квіткового пилку (біо-якості).
          Більш детальну інформацію можна отримати за тел.: +49(0)253497440, факс: +49(0)2534974444, e-mail: info@p-jentschura.de, або на веб-сайті: www.p-jentschura.com.

          Відповідно до листа Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, повідомляємо суб’єктів господарювання про наступне:
          - з 25 по 28 жовтня 2017 року проходитиме 16-а Міжнародна виставка “IRAN METAFO” (металургія, гірничодобувна та мінеральна промисловість, лиття, промисловість кольорових металів, вогнетривкі матеріали, пов’язані проекти та клапани).
Інформація про захід міститься на сайті: www.iranmetafo.com.
          - з 13 по 16 січня 2018 року заплановано проведення 8-ої Міжнародної виставки “MIDEX” (дизайн інтер’єрів, архітектура, сучасний будинок).
Інформація про захід міститься на сайті: http://www.midex.ir.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.