Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Центр соціальних служб
Центр соціальних служб
Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Заклад функціонує з квітня 1994 року.
Міський центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, іншими нормативно-правовими актами з питань сім’ї, дітей та молоді, розпорядженнями міського голови, рішеннями Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету.
Міський центр відповідно до покладених на нього завдань:
1) здійснює заходи щодо:
- виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
- соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;
- соціальної та психологічної адаптації дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;
- соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
- інформування населення про соціальні послуги, які надають відповідно до законодавства;
2) проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи;
3) надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї, та торгівлі людьми та у разі потреби здійснює їх соціальний супровід;
4) за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
5) здійснює контроль цільового використання коштів державної допомоги при народженні дитини

Адреса центру :
площа Центральна, 1, каб. № 80, 84,
роб. тел.(041-43) 4-23-34, 2-54-55;
електронна пошта БМЦСССДМ : berd-mcsssdm@ukr.net.
          Про те, що інтернати інші державні заклади – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. На жаль, уникнути випадків, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека, коли у дітей хворіють або помирають батьки та за ними нікому доглядати, коли дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, коли батьки зловживають алкогольними, наркотичними речовинами, бродяжать неможливо. Життя непередбачуване.
          Державою визначене важливе завдання: забезпечити належні умови для виховання дітей, саме у сімейному оточенні, особливо тих дітей, які опинилися без батьківської опіки.
          Наразі у місті Бердичів з 2002 року розвинуті форми сімейного виховання як прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.
          Варто нагадати, прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на власну житлову площу із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. При цьому дитина зберігає свій статус і користується відповідними пільгами. Прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини та відповідну заробітну плату. Такі сім’ї супроводжує соціальний працівник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
          Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
          Розвиток сімейних форм виховання перебуває у постійному розвитку, наразі у місті Бердичів розглядається питання створення нової форми – сімї патронатного вихователя.
          Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення).
          Наразі головне – це бажання мешканців міста допомогти дітям, які зазнали труднощів ще на самому початку життя.
          Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо звертатись у Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (пл. Центральна, 1, каб. 80, 84, т. 4-23-34), службу у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради (пл. Центральна,1, каб. 33, тел. 2-71-97), аби отримати детальну інформацію.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.